Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Informacje duszpasterskie z XXVI niedzieli zwykłej

michal*Wraz z papieżem Franciszkiem, który odbywa pielgrzymkę w USA modlimy się za wszystkie rodziny.

*W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, w którym przychodzimy na Nabożeństwa Różańcowe. W miesiącu październiku wszystkie Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00, a po nich Nabożeństwo Różańcowe.

*W piątek – I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 7.00 i 18.00. Po rannej Eucharystii wyjazd do Chorych o godz. 8.30.

*we wtorek w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.

* W sobotę Nabożeństwo Różańcowe zostanie połączone z Nabożeństwem Fatimskich i procesją do pięciu ołtarzy z racji Matki Bożej Różańcowej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez poszczególne rejony. Zapraszamy asysty: Panie z KGW, Panów z OSP i Panów Górników do niesienia swoich feretronów. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami.

*W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty będzie od godz. 17.00. Będzie również wystawiony Najświętszy Sakrament. Wyjątkowo o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a później o godz. 18.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Św. Po niej odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy  IV ze Szkoły Podstawowej.

*W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Będą oni również uczestniczyć w Nabożeństwie przygotowującym do Światowych Dni Młodzieży. Nabożeństwo zakończy się ok. godz. 19.45.

*Chcąc zmobilizować i zachęcić szczególnie dzieci i młodzież do odmawiania modlitwy różańcowej proponujemy „dyżury” poszczególnych klas:

– w czwartek uczniowie klas V i VI /Po Mszy Św. zebranie katechetyczne dla Rodziców uczniów tych klas/

– w piątek uczniowie klasy IV /Po Mszy Św. zebranie katechetyczne dla Rodziców uczniów tej klasy/

*Serdecznie dziękujemy za wsparcie darami ziemi i ofiarą pieniężną składaną na rzecz Seminarium Duchownego w Krakowie.

projekt i realizacja: intermania.pl