Pielgrzymka do Gruzji

GRUZJA

Termin: 9 – 17.04.2024r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – TBILISI

Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi (wylot w późnych godzinach wieczornych).

II DZIEŃ – TBILISI

Lądowanie w Tbilisi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – Tbilisi City Tour – kościół Metechi – w miejscu dawnego kompleksu pałacowego, z relikwiami gruzińskiej męczennicy Szuszanik, katedra Sioni – centrum życia religijnego Gruzinów, z relikwią krzyża św. Nino, synagoga, Abanotubani – łaźnie, pomnik Matki Gruzji. Przejazd al. Rustawelego. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

III DZIEŃ – DAVID GAREJA – BODBE

Śniadanie. David Gareja – kompleks klasztorny z VI wieku, na półpustynnych stokach góry Gareja –  założony przez trzynastu mnichów syryjskich – przez wieki potężny ośrodek życia monastycznego. Bodbe – klasztor z IX wieku, modlitwa przy grobie patronki Gruzji – św. Nino. Obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.

IV DZIEŃ – KAZBEGI

Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Kazbegi miasteczko będące najpopularniejszym celem wypraw na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wjazd jeepami do cerkwi Świętej Trójcy z XIV wieku, położonej u stóp Góry Kazbek (5047m n.p.m.) na wysokości 2170 m n.p.m. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ – UPLISCICHE – KUTAISI

Śniadanie. Skalne miasto Uplisciche z X w pne. Kutaisi – monastyr Gelati – ufundowany przez króla Dawida Budowniczego na początku XII wieku, wpisany na listę UNESCO oraz XI – wieczna katedra Wniebowzięcia NMP, zwana Bagrati – od imienia króla Bagrata III. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ – JASKINIA PROMETEUSZA – BATUMI

Śniadanie. Jaskinia Prometeusza – nazywana podziemnym skarbem Gruzji, która obejmuje różne rodzaje stalaktytów, stalagmitów, zasłon, skamieniałych wodospadów, perełek jaskini, podziemnych rzek i jezior.Przejazd  do Batumi, słynnego kurortu nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ – BATUMI

Śniadanie. Czas wolny w Batumi – odpoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – BATUMI – TBILISI

Śniadanie. Powrót do Tbilisi. Mtskheta – starożytna stolica i obecne centrum religijne Gruzji, świątynia Svetitskhoveli – miejsce koronacji i pochówku gruzińskich monarchów, Kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką i pokazem gruzińskich tańców ludowych. Nocleg.

IX DZIEŃ – TBILISI – WARSZAWA

Przelot na trasie Tbilisi – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1950 PLN + 790 USD – dla grupy liczącej min. 25 osób

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa

– 8 noclegów w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 240USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę pilota

– usługę lokalnego przewodnika

– zestawy słuchawkowe tour quide