Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Propozycje Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej:”Szafa ciepła”, „Chcę! Mogę pomóc”

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej we współpracy z Caritas Krakowską pragnie zainicjować w naszej wspólnocie kilka działań na rzecz ludzi potrzebujących pomocy w ramach tzw. „Niedzieli Dobra”

– Pierwszą z nich jest tzw. „Szafa ciepła” znajdująca się  po lewej stronie wejściowych głównych drzwi do kościoła. Jeśli ktoś z nas chciałby podarować z domowej szafy odzież typu kurtki czy płaszcze, z których już nie korzysta, a które mogą być wielkim darem dla innych – zwłaszcza przed zbliżającą się zimą, to zachęcamy, by przynieść i zawiesić je w tej „Szafie”. Może warto najpierw podarować je komuś potrzebującemu z naszej Parafii zamiast wrzucać do pojemnika PCK czy utylizować. Każdy, kto jest w potrzebie – będzie mógł sobie z wieszaka za darmo je zabrać.

– Drugą akcją jest propozycja tablicy korkowej „Chcę! Mogę pomóc!”. Jeśli ktoś z nas ma zbędne, niepotrzebne rzeczy np.  przedmioty gospodarstwa domowego, meble, rower, wózek dla dziecka itp., a które chciałby bezinteresownie podarować potrzebującym, to zachęcamy: zamiast oddawać je na tzw. zbiórkę dużych gabarytów czy elektrosprzętu, to może zapisać na ten temat informację z podaniem numeru kontaktowego i zawiesić ją na tablicy korkowej.  Z pewnością znajdzie się ktoś, kto chętnie skorzysta z takiego daru. A my będziemy szczęśliwi, że wspomogliśmy bliźniego w potrzebie.

Zachęcamy więc do refleksji  i działania, a inspiracją do tego niech będzie dzisiejsza niedziela ubogich.

W naszej świątyni już od 2011 roku cieszymy się relikwiami św. Jana Pawła II. Pragniemy ożywić kult naszego Wielkiego Rodaka, zapraszając na tzw. „Wieczór Papieski – spotkanie ze św. Janem Pawłem II”. Nabożeństwo odbywać się będzie co miesiąc 16 – tego dnia miesiąca o godz. 20.30 z modlitwami do św. Jana Pawła II, przypomnieniem jego nauczania i uczczeniem relikwii. To szczególne Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Szczęść Boże!

projekt i realizacja: intermania.pl