Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Tajemnica Świętych Obcowania

foto 216W duchowej łączności z Tymi,

których kochamy,

o których pamiętamy

i którym pragniemy spieszyć z pomocą

 W naszej Wspólnocie Parafialnej w Witanowicach, w sobotę 1 listopada uczestniczyliśmy w Nieszporach za Zmarłych i procesji na cmentarz parafialny. W atmosferze skupienia, modlitwy, zadumy wspieraliśmy naszych Zmarłych gorącą modlitwą do Boga, prosząc o wieczny pokój dla Nich.

W kaplicy cmentarnej została odprawiona Msza Święta. Koncelebrę sprawowało  trzech kapłanów: ks. Józef Wróbel R.M., ks. Bogusław Nagel i o. Marek Kłaput. Przez cały tydzień również o godz. 15.00 na cmentarzu odprawiana była Eucharystia za Zmarłych, połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, w których uczestniczyło bardzo dużo ludzi.

 Naszym Zmarłym  pragniemy spieszyć z pomocą poprzez:

–         codzienną modlitwę za nich,

–         ofiarowanie odpustów zupełnych i cząstkowych,

–         zamawianie Mszy Świętych w Ich intencjach,

–         dawanie na tzw. wypominki roczne, które czytane są w każdą niedzielę przed Mszą Świętą,

–         w miesiącu listopadzie przed każdą Mszą Św. modlimy się za Zmarłych, których poleciliśmy w tzw. wypominkach jednorazowych,

–         przez cały rok w każdy trzeci piątek miesiąca odprawiana jest Msza Św. za wszystkich Zmarłych wypominanych w naszej świątyni,

–         w Niedzielę Wielkanocną modlimy się na cmentarzu za Zmarłych odmawiając modlitwę różańcową,

–         każdy z nas przez różnorakie modlitwy i ofiary pragnie wypraszać wieczną szczęśliwość w niebie dla naszych bliskich krewnych, znajomych, dusz w czyśćcu cierpiących.

 Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

projekt i realizacja: intermania.pl