Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Zabierz z kościoła Betlejemskie Światło Pokoju – od czwartku 22 grudnia

W czwartek do naszej parafii dotrze Betlejemskie Światło Pokoju.

W Betlejem od dnia narodzin Jezusa płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku rozpala się jedną małą świeczkę, która w wielkiej światowej sztafecie niesionej przez Skautów dociera do różnych krajów i kontynentów całego świata. Do Katedry Wawelskiej dotarło to Światło w niedzielę 11 grudnia. A stąd zostaje przekazane do różnych parafii naszej archidiecezji.

Cieszymy się, że i do naszej parafii zostanie przyniesione przez Skautów z sąsiedniej Parafii w czwartek, a więc 22 grudnia. Będzie ono świeciło się przed ołtarzem w specjalnym lampionie. Serdecznie zachęcamy do zabrania do swoich domów tego światła. Jest to szczególny znak łączący nasze wspólnoty rodzinne i całą parafię z Grotą Narodzenia Jezusa w Betlejem. Prosimy o przyniesienie znicza, by od tego światła zapalić go i przenieść do swoich domów.

Niech zapłonie to światło na naszych wigilijnych stołach.

projekt i realizacja: intermania.pl