Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Zapraszamy na Koncert Organowy

PLAKATNasza Parafia szczyci się od 2005 roku zabytkowymi 19 -to głosowymi organami piszczałkowymi sprowadzonymi z Monachium. Zostały zbudowane w 1909 roku przez firmę organową Steinmayer. Staraniem Ks. Kan. Józefa Wróbla – proboszcza naszej Parafii zostały sprowadzone do nas i ufundowane dzięki ofiarności Parafian jako wotum wdzięczności za Wielkiego Papieża – dziś Świętego Jana Pawła II. Poświęcenia  dokonał kard. Stanisław Dziwisz 11 grudnia 2005 roku. Na przełomie lutego i marca 2015 r. organy zostały poddane konserwacji. Możliwe to było dzięki całkowitemu pokryciu kosztów ich renowacji przez Ks. Kan. Józefa Wróbla, któremu składamy serdeczne podziękowania.

Pragniemy, aby ich wspaniałe tony radowały serca i umysły tych, którzy się modlą w naszej świątyni. Zapowiadany Koncert jest pierwszym spośród bogatej gamy koncertów, które pragniemy organizować w naszym kościele.

Już dziś zapraszamy do udziału w tych Koncertach.

Po Koncercie będzie można zwiedzić Izbę Regionalną, która  otwarta będzie dla potrzeb Gości, a także skosztować witanowickiego specjału – Kładzionki Ziemniaczanej, która zdobyła I miejsce w konkursie Kulinaria Doliny Karpia 2014.

projekt i realizacja: intermania.pl