Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci Św. Mikołaja

DSC_0051W niedzielę 8 grudnia 2013 roku podczas Mszy Św. o godz. 11.30 w uroczysty sposób uczciliśmy naszego Patrona Św. Mikołaja. Mszy Św. przewodniczył ks. infułat Jakub Gil. Kazanie głosił ks. Jacek Jezierski. Podkreślił on, iż największym Dawcą jest sam Bóg. Podczas tej uroczystości nastąpił uroczysty moment poświęcenia figury św. Anny Samotrzeć, która wróciła do nas po gruntownej renowacji w ASP w Krakowie. W liturgię Mszy Św. zaangażowały się wszystkie grupy parafialne. Uroczystość uświetnili Panowie Strażacy, Panowie Górnicy, Panowie z Orkiestry z Zygodowic, Panowie z Koła Łowieckiego „Bażant”, a także niezawodne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Złożone zostały w darze ołtarza min. Księga wspisów próśb i podziękowań św. Anny Samotrzeć, dzwonki, naczynie na olej święty oraz ornat z wizerunkiem św. Huberta. Po Eucharystii uczestniczyliśmy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Cieszyliśmy się, że piękna pogoda na to pozwoliły, a małe dziewczynki, nawet 8 grudnia, mogły sypać żywe kwiaty na cześć Pana Jezusa.

projekt i realizacja: intermania.pl