15. Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 r.

1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020r.

Ks. Arcybiskup kieruje do nas  apel o udział w dzisiejszych wyborach ( tekst na stronie  internetowej parafii).

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w środę wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel ( MB Szkaplerznej )

– w sobotę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy kapłana

W związku ze zmianą na stanowisku proboszcza naszej parafii , mamy nowe konto parafialne , założone w Beskidzkim Banku Spółdzielczym  w Tomicach. . Nowy numer konta  jest już na stronie internetowej parafii a także jest  wywieszony w gablocie przed kościołem. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim składającym ofiarę na utrzymanie naszej parafii poprzez  wpłaty  na  konto parafialne ale także serdeczne Bóg zapłać:

– za ofiary z I niedzieli miesiąca na potrzeby parafii i pomoc ofiarom zalań i podtopień

– za jedną kopertę z ofiarą na potrzeby parafii

– za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty

Do sprzątania zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców z Witanowic.

Członków  Parafialnej Rady Duszpasterskiej  zapraszam serdecznie na spotkanie  w sobotę na godz.19.00 na plebanię.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp  Eugeniusza  Krzystyniaka lat 96 z Babicy  Polećmy i go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.