2. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia 24 kwietnia 2022 r.

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła  na koronkę do Bożego Miłosierdzia. W godzinie miłosierdzia zaniesiemy błaganie o miłosierdzie dla świata, naszych rodzin, nas samych. Dziś rozpoczynamy  również 78. Tydzień Miłosierdzia.

W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek święto św. Marka ewangelisty, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszym ks. Arcybiskupie Marku Jędraszewskim, który obchodzi swoje imieniny

– we wtorek przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski

– w środę Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy

– w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny , dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy.

I Komunia Święta w naszej parafii będzie  za tydzień, w niedzielę 1 maja. Prosimy by  we Mszy św. o godz. 11.00 w miarę możliwości uczestniczyły  tylko rodziny  dzieci pierwszokomunijnych. Pozostałych parafian zapraszamy na Msz św. o godz. 7.00, 9.00 lub 14.00. W sobotę o godz. 9.30 spowiedź dla dzieci  I Komunijnych i ich rodzin.

Rocznicę I Komunii Świętej klas IV przeżywać będziemy w niedzielę 8 maja na Mszy o godz. 11.00. Próba przed Rocznicą w czwartek o godz. 17.30 w kościele.

Od  niedzieli  rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa  majowe , które odprawiać będziemy w tygodniu po Mszy  świętej wieczornej.

Do wielkopostnych skarbonek w pierwszej turze nasze dzieci  złożyły swoje oszczędności w  wysokości 440 zł. Ofiara ta została przekazana  jako dar na leczenie, dożywianie i kształcenie  dzieci w diecezji Doume w Kamerunie. Dzieciom serdecznie dziękujemy  za Ich dobre dziecięce serca.

Za tydzień w niedzielę 1 maja, po 2 latach przerwy przybędzie do nas tradycyjna pielgrzymka z Bielska do Łagiewnik. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek przy naszym kościele około godz. 16.00. Prosimy panie z naszych KGW o pomoc w przyjęciu i ugoszczeniu pielgrzymów. O koordynację tego dzieła prosimy KGiGW z Babicy.

W piątek o godz. 17.00 spotkanie  przed bierzmowaniem dla chłopców klas VIII w sali na plebani. Na stoliku z prasą do nabycia książka przewodnik po sakramencie pokuty i album o św. Mikołaju.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: rodzina z Witanowic  200 zł,  i ofiary przesłane na konto: …. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za gruntowne sprzątanie kościoła rodzicom dzieci I Komunijnych i prosimy jeszcze za tydzień o przygotowanie świątyni na uroczystość I Komunii Św.

Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Jana Janusa z Witanowic, lat 76 i śp. Zdzisława Łopatę z Lgoty, lat 62. Wieczne odpoczywanie….