27. Niedziela Zwykła – 4 października 2020 r.

Dziś dziękujemy za wieloletnią posługę kościelnego panu Mieczysławowi  Sarneckiemu , jednocześnie życzymy wielu Bożych łask i zdrowia w dalszym życiu.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej , dziewicy

– w środę wspomnienie NMP Różańcowej , o 18.00 Msza Święta i  Nowenna.

– w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Trwa miesiąc październik, miesiąc  Różańca św. Codziennie o 18 Msza Św. a po niej nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy  do licznego  udziału  przy zachowaniu  norm sanitarnych. Dyżury klas: w poniedziałki klasy II i IV, we wtorki kl. V, w środy kl. VI i VII, w czwartki kl. III, w piątki kl. VIII, w soboty klasy O i I. Nie ograniczajmy  się jedynie  do  wyznaczonego dnia. Maryja czeka na nas codziennie.

Bóg zapłać tym parafianom, którzy przygotowali ołtarze na wczorajszą procesję:  za ich trud , poświęcony czas i za to  że można zawsze na nich liczyć. Bóg zapłać tym , którzy nieśli figurę Matki Bożej i wszystkim , którzy przyczynili  się do  pięknego , uroczystego charakteru tej procesji. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.

Bardzo serdecznie  dziękujemy  strażakom na czele z panem prezesem i panem naczelnikiem za wykoszenie cmentarza i prace przy parkingu  cmentarnym i  obok kościoła. Nasi strażacy  są zawsze blisko parafii, chętnie  doradzają i pomagają,  i za to im  pragniemy serdecznie podziękować.

Bóg zapłać wszystkim , którzy przyczynili się do pięknego poprowadzenia czwartkowej  Adoracji Najśw. Sakramentu.

Przez cały październik można składać na wypominki. Trzeba zaznaczyć czy roczne  i na którą  godzinę  czy listopadowe- jednorazowe .

W najbliższą sobotę pielgrzymka Apostolatu Margaretka do krakowskich Łagiewnik. Rozpoczęcie o godz. 9.00, uroczysta Eucharystia o 12.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa. Chętni z naszej parafii mogą zapisać się na wyjazd u p. Małgorzaty Kuś.  Wyjazd o godz. 7.30 spod kościoła.

Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina  z Witanowic 200 zł, parafianka z Lgoty 100 zł, parafianka z Lgoty 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Witanowic 400 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Lgoty 250 zł, rodzina z Witanowic 400 zł. a także za ofiary przesłane na konto: parafianka z Wyźrału 200 zł, i rodzina z Wyźrału 200 zł, i za ofiarę od mieszkańców ul. Krakowskiej  z Witanowic, którzy przygotowywali ołtarz na wczorajszą procesję 400 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy kolejną dziesiątkę mieszkańców  Wyźrału..

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Michalskiego , lat 76 z Witanowic. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…