29. Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

Dziś w całej Polsce przeżywamy XXII Dzień Papieski . Zgodnie z tradycją również przed naszym kościołem zbiórka do puszek na  duchowy pomnik Jana Pawła II fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę prowadzą  Szkolne  Koła Caritas z naszej parafii.

Dziś szczególnie zapraszamy na Wieczór z Janem Pawłem II na godz. 20 .30  do naszego kościoła.  Jeśli pozwoli  pogoda, przejdziemy w procesji wokół kościoła z relikwiami św. Jana Pawła II . Prosimy o przyniesienie świec.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– we wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Naszych parafian pracujących  w Służbie Zdrowia modlitwą otoczymy na środowej nowennie.

– w czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej archidiecezji

– w sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego

Trwa miesiąc październik. Codziennie o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.

Dyżury klas: w poniedziałki  klasy II i IV, we wtorki kl. V , w środy kl. VI i VII, w czwartki kl.  III, w piątki kl. VIII, w soboty klasy O i I.

Przez cały październik można składać na wypominki. Trzeba zaznaczyć czy roczne  i na którą  godzinę  czy listopadowe – jednorazowe.

W piątek o godz. 17.00 na plebani katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży klas VIII z Babicy i Wyźrału.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : parafianin z Witanowic 100 zł, rodzina z Babicy 200 zł. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty   mieszkańcom  Lgoty. Do sprzątania zapraszamy VI  rejon  mieszkańców Lgoty.