31. Niedziela Zwykła – 31 października 2021 r.

Obchodzimy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, wyrażamy Bogu wdzięczność za dar tej świątyni i za tych, którzy ją wznosili, troszczyli  się o jej piękno  i dziś również w jakikolwiek sposób dbają o ten Dom Boży.

Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 14.00 Msza Święta na naszym cmentarzu, po niej procesja po cmentarzu  z wypominkami za zmarłych.

We wtorek Dzień Zaduszny –  dzień szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00. Zachęcamy  do  modlitwy i zyskiwania odpustów za zmarłych. . Warunki odpustu to: nawiedzenia kościoła lub cmentarza, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:  – w czwartek wspomnienie św. Karola     Boromeusza, biskupa. Zgodnie z sugestiami PRD, dla uporządkowania sposobu przyjmowania Komunii Św. w naszym kościele, czego wymaga szacunek do Najśw. Sakramentu od jutra Komunia święta będzie rozdawana  na stopniu komunijnym. Przyjmujemy ją  w postawie klęczącej, osoby starsze i nie mogące uklęknąć prosimy o przyjmowanie w postawie stojącej. Dzieci prosimy, by podpisane plansze różańcowe złożyły u katechetów.

W środę o 17.30 różaniec za zmarłych poprowadzi rodzina Radia Maryja z naszej parafii.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca –  dzień modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. Po Mszy Św. wieczornej Adoracja  Najśw. Sakramentu  do godz. 19.30., zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Z racji  I piątku  miesiąca spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i piątek od godz. 17.00.                                      W sobotę  z racji I soboty miesiąca o 18.00 Msza Św. i  modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca a także Nowenna do  naszego patrona św.  Mikołaja. W tym tygodniu  wizyty u chorych : Witanowice i Babica piątek od godz. 8.30, Lgota i Wyźrał  sobota od  godz. 8.30. Wypominki  roczne będą wywieszone  w gablocie przed kościołem i umieszczone na stronie internetowej parafii. Można sprawdzić swoich zmarłych. Część wypominków nie miała podanej  godziny  Mszy Św. są one dopisane do godz. 11.00.

Serdeczne podziękowania kierujemy  do  p. Krzysztofa Gajosa za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła i p. Jana Kwarciaka za naprawę  nagłośnienia na cmentarzu, a także usunięcie  awarii, która pozbawiła nas dostępu do wody na cmentarzu. Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Lgoty 200 zł, parafianka z Witanowic 200 zł, parafianin z Babicy 300 zł, parafianka z Babicy 100 zł, rodzina z Witanowic 100 zł,  i ofiary przesłane na konto: rodzina z Wyźrału 500 zł. Bóg zapłać. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty. Do sprzątania zapraszamy V rejon  mieszkańców Lgoty, /Podkrzemionka/ , od rodziny Tyrybonów.