32. Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

We wtorek kończymy  oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo dziękujemy za modlitewną pamięć o zmarłych, zamówione wypominki, ofiary  złożone przy tej okazji. Odpusty za zmarłych możemy zyskiwać do wtorku 8 listopada.

Wypominki jednorazowe wraz z modlitwą poprzedzały wszystkie Msze Św. w oktawie, będziemy  się  za nie modlić jeszcze w kolejnych dniach. Wypominki roczne będą odczytywane w każdą niedziele  oprócz świąt przed  Mszami  o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.  Modlitwy za zmarłych będziemy rozpoczynać 15 min przed  Mszą Świętą. W intencji zmarłych wypominanych w tych  wypominkach odprawiać będziemy Mszę Świętą w każdy trzeci piątek miesiąca. Wypominki roczne są wywieszone  w gablocie i umieszczone na stronie internetowej parafii. Można sprawdzić i zgłosić ewentualne pomyłki.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– we środę święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej o 18.00 Msza Św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

– w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. W intencji Ojczyzny modlić  się będziemy na Mszy św. o godz. 18.00.  W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę wspomnienie św. Jozafata, męczennika,

Radzie Cmentarnej dziękujemy za  zadbanie, by  przejazd obok  cmentarza  w dniu Wszystkich Świętych był łatwiejszy.

W dniach 28 VI do 6 VII 2023 r. parafia nasza wraz z parafią św. Stanisława w Krakowie Dąbiu planuje  pielgrzymkę do południowych Włoch. W planie pielgrzymki  nawiedzenie min. bazyliki z relikwiami św. Mikołaja w Bari,  modlitwa  w grocie objawień św. Michała Archanioła, bazylika św. o. Pio w San Giovanni Rotondo , katedra św. Januarego w Neapolu i bazylika św. Piotra  w Rzymie. Szczegółowy plan pielgrzymki do zabrania ze stolika w prasą.  Chętny prosimy o zgłoszenia u ks. proboszcza.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Wyźrału 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł. , parafianka z Lgoty 100 zł.  i ofiary przesłane na konto: rodzina z Babicy 300 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.                             Do sprzątania zapraszamy II rejon mieszkańców Babicy.

Pogrzeb śp. Marii Bałys z Witanowic będzie we wtorek o godz. 14.00. Różaniec o 13.30. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…