4. Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy spieszyli z pomocą potrzebującym i składali ofiary przy okazji nabywania świec wigilijnych. Niech Pan Jezus  wynagrodzi  dobre  serca.

Roraty  od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w Wigilię o 7.00.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru  wigilijnego. Niech nie braknie dzielenia się poświęconym opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu  Ewangelii o narodzeniu Jezusa i  śpiewu  kolęd. O 24.00 tradycyjna Pasterka, od 23.30 modlitewne czuwanie prowadzone przez POAK naszej parafii. Składka na Pasterce na fundusz Obrony Życia SOS.

W sobotę  Boże Narodzenie Msze Święte o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 14.00. W drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana a zarazem Niedziela Świętej Rodziny. Msze jak w niedzielę z dodatkową o 10.00. W tym dniu składka na UP JPII w Krakowie.

W tym roku kolęda w naszej parafii będzie wyłącznie na zaproszenie imienne. Te rodziny, które uwzględniając sytuację pandemiczną w kraju i swoich rodzinach, zdecydują się przyjąć tradycyjną wizytę kapłana prosimy o wrzucenie do koszyczka na stoliku prasowym, karteczki z nazwiskiem i adresem domu. Kapłan wraz z panem kościelnym odwiedzi tylko te domy. Jednocześnie zapewniamy, że nie przyjęcie  tradycyjnej kolędy w tym toku w żaden sposób nie będzie odebrane negatywnie, rozumiemy wyjątkowy trudny czas, który przeżywamy, Wasze lęki i obawy,  dlatego zachowujemy zeszłoroczną formę, modlitw  i błogosławieństwa  rodzin z poświęceniem kredy i wody dla tych, którzy nie będą mieli tradycyjnej kolędy. To błogosławieństwo będzie miało miejsce w ostatnią niedzielę stycznia. Kolęda na zaproszenie rozpocznie się zaraz po Świętach i będzie mieć miejsce najpierw  w Babicy. Po Nowym Roku w Lgocie, potem na Wyźrale.

W niedziele 26 grudnia młodzi wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z Witanowic i Babicy rozprowadzać będą pakiety na święto Trzech Króli, będą to zapakowane w woreczki foliowe węgielki, kadzidło i kreda. Zachęcamy do ich nabycia. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci z krajów misyjnych oraz na organizację w naszej parafii Orszaku Trzech Króli. W Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli w czwartek 6 stycznia, w naszej parafii zostanie zorganizowany po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym i radosnym wydarzeniu całą naszą parafię, a szczególnie wszystkie rodziny. Dzieci prosimy o przebranie się za pastuszków, aniołków i króli.  Otrzymaliśmy życzenia świąteczne i podziękowania za życzliwe przyjęcie od organizatorów i pielgrzymów Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki. Życzenia z podziękowaniem wywieszone są w gablocie.                                                                        Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani: 3 rodziny z Babicy po 300 zł, rodzina z Lgoty 300 zł, 2 parafianki z Witanowic po 100 zł, 2 rodziny z Babicy 400 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Lgoty 200 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł, rodzina z Babicy 500 zł, parafianin z Witanowic 200 zł, parafianin z Witanowic 100 zł.  i ofiara przesłana na konto: rodzina z Babicy  500 zł. Bóg zapłać.

Informacja o gregoriankach:

– za śp. Antoninę Mruczek od 20 grudnia w parafii św. Józefa w Sosnowcu

– za śp. Marcina Hopciaś od 20 grudnia u o. Marka Ślęzaka w Przemyślu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy. Do sprzątania zapraszamy V rejon mieszkańców Babicy / od rodz. Moskałów do rodz. Pasterak /. Sprzątanie zaplanowano na czwartek wieczorem.