5. Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

– w środę Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy

W środę przypada 47.  rocznica święceń kapłańskich ks. Kanonika. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.

W poniedziałek z racji 16. dnia miesiąca spotkanie ze św. Janem Pawłem II . Zapraszamy do kościoła na godz. 20.30.

Trwa miesiąc maj i nabożeństwa  majowe , które odprawiamy  w tygodniu po Mszy  świętej wieczornej. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Od 17 do 19 czerwca w naszej parafii będzie mieć miejsce peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. Michał Archanioł na nowo zdobywa Polskę i serca Polaków. Przybywa do Polski z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano. Gdziekolwiek pojawi w znaku figury, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem. Przeżywamy ciężkie czasy  dla Kościoła. Ojciec święty bardzo prosi o modlitwę do  św. Michała Archanioła. Przygotowujemy się do tego wydarzenia przez nowennę miesięcy. Zapraszamy w piątek na Msze Św.  na godz. 18.00 i modlitwy do św. Michała archanioła.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii relikwie małżonków

Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Przeżyli wspólnie wiele chwil pełnych radości i szczęścia. Życie nie szczędziło im także trudnych i bolesnych doświadczeń. Każdy dzień przeżywali w przyjaźni z Bogiem i Jemu zawierzyli. 18 października 2015 roku Zelia i Ludwik zostali kanonizowani  przez papieża Franciszka. Odtąd Kościół uznaje i wskazuje współczesnym małżonkom ich życie chrześcijańskie i rodzinne za wzór godny naśladowania. Obecność relikwii świętych małżonków będzie dla nas okazją do modlitwy w intencji rodzin naszej parafii.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianka z Babicy 200 zł, parafianin z Babicy 200 zł. i ofiary przesłane na konto: parafianin z Witanowic 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic i prosimy o sprzątanie X rejon mieszkańców Witanowic, od rodz. Sajdak.

W sobotę 21  maja odbędzie się piesza pielgrzymka z Wadowic do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjście o godz. 7.00 spod  Bazyliki. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Na stoliku z prasa do zabrania poradnik dla rodziców „Dzieci  w wirtualnej sieci”.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy sp. Stanisława Starowicza z Babicy, lat 79. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…