5. Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r.

Wczoraj rozpoczęliśmy nasze  parafialne  rekolekcje wielkopostne. Dziś nauki na wszystkich Mszach Świętych i Gorzkich Żalach. Na godz. 16.00  szczególnie zapraszamy  rodziców  młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania.

Dzień spowiedzi jutro. Spowiadamy od godz. 8.00 do 10.30 /przerwa od 9.30 do 10.00/ i popołudniu od 14.30 do 17.30 / przerwa od 16.00 do 16.30/. Dzieci zapraszamy  na spowiedź jutro od godz. 10.00 , o 10.30 Msza św.  dla nich na zakończenie rekolekcji.

Msze św. z nauką ogólną dla wszystkich w poniedziałek i wtorek o godz. 8.30 i 17.30. Nauka dla młodzieży w poniedziałek o 18.30. We wtorek o 10.00 Msza św. dla chorych z sakramentem  namaszczenia chorych. Chorych odwiedzimy we wtorek od godz. 11.00. Będzie to wizyta  przedświąteczna. Prosimy  zapisać w zakrystii tych  chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc. Na wszystkich Mszach Św. we wtorek zbierana będzie składka  przeznaczona na cele rekolekcji.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Baranki  Caritas można zabierać  z ołtarza Pana Jezusa Miłosiernego. Złożone przy tej okazji ofiary  przeznaczone są na pomoc  potrzebującym.

Na stoliku z prasą są  do zabrania,  dla chętnych, którzy  chcą podjąć  modlitwę  za nienarodzone a zagrożone  śmiercią dzieci deklaracje Duchowej Adopcji. Deklaracje złożymy   na Mszy  Św. we środę w wigilie  uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Św. poświęcimy palmy. Na Mszy o 11.00 konkurs dla dzieci na  najpiękniejszą palmę , wtedy poświęcenie palm przed kościołem.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: dwie rodziny z Witanowic po 200 zł, parafianka z Witanowic 400 zł, rodzina z Witanowic 300 zł, parafianka z Babicy 150 zł. i ofiary przesłane na konto: rodzina z Wyźrału 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Witanowic.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Jana Kwaśnego  z Witanowic, lat 67. Polećmy Go  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…