6. Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

Dziś zawierzamy nasze rodziny wstawiennictwu św. Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– w środę Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy

– w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, Dzień Matki. Panu Bogu polecamy wszystkie  mamy te żyjące i te które już odeszły po nagrodę nieba.

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w tym dniu przypada 12. rocznica święceń kapłańskich naszego rodaka ks. Marcina Szydłowskiego. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.

W tym tygodniu przypadają dni modlitw  o urodzaje w ramach dawnych dni krzyżowych. O ile pogoda dopisze odprawimy Msze  Św:

– poniedziałek o 19.00 Wyźrał, o 19.30 Babica Wieś,

– wtorek o 19.00 Witanowice /u p. Bałysów/,

– środa o 19.00 Witanowice Radwany,

– czwartek o 19.00 Babica Mała Góra,

– piątek 19.00 Lgota, 19.30 Witanowice Podgórze

Trwa miesiąc maj i nabożeństwa  majowe , które odprawiamy  w tygodniu po Mszy  świętej wieczornej. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianin z Witanowic 200 zł. i rodzina z Babicy 200 zł. i ofiary przesłane na konto: . Bóg zapłać.

Pragniemy bardzo  serdecznie podziękować za Waszą ofiarność związaną z remontem generalnym  nowej plebani. Dzięki Wam udało się wyremontować najwyższą kondygnacje i  można było w niej już zamieszkać. Dotychczasowy remont, pochłonął już ponad 300 tys. zł. Dobrze że,  udało się nam go rozpocząć w tamtym roku bo przy dzisiejszych cenach było by to dużo trudniejsze, a czekanie z remontem, spowodowało by zmarnowanie  gromadzonych pieniędzy. Póki co środki na remont  się nam wyczerpały, a chcielibyśmy jeszcze w tym roku, wykończyć kancelarię, ocieplić jedną ścianę, zakupić piec do ogrzewania i zrobić w dolnej kondygnacji salę z zapleczem kuchennym do spotkań dla grup parafialnych. Na dzień dzisiejszy proboszcz mieszka  w nowej plebani, kancelaria do jesieni pozostanie  na starej plebani. Jeszcze raz  pragniemy  serdecznie podziękować tym, którzy składają ofiary  na  remont, jak również, pomagają swoją pracą, szczególne podziękowanie dla p. Ryszarda, który  wziął na swoje barki ten remont, wykonując  większość prac  i  nadzorując   pozostałe prace. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic i prosimy o sprzątanie XI rejon mieszkańców Witanowic, od rodziny Żurek.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Łopateckiego z Babicy, lat 86. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie