Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2022 r.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili  się do godnego i pięknego przeżywania w naszej parafii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, prowadzącym adoracje  zaangażowanym w liturgię, śpiew asysty, wszystkim grupom parafialnym, strażakom, górnikom, orkiestrze, KGW, niosącym baldachim, feretrony, sztandary, światło. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ten najważniejszy czas   roku liturgicznego w naszej parafii został przez wszystkich przeżyty godnie  i  dla  wielkiej  chwały  Bożej, która   się w naszej parafii dokonywała w tym świętym czasie. Wszystkim Wam serdeczne Bóg zapłać.

Jutro II dzień Świąt, Msze Św. jak w niedzielę z dodatkową o godz. 10.00. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie.

Przeżywamy oktawę  Wielkiej Nocy, zachęcamy  do częstego udziału we Mszy Św. w tym szczególnym czasie.

W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek o godz. 18.00 Msza Św. i modlitwy do św. Michała w ramach nowenny miesięcy przed peregrynacja figury św. Michała z Gargano, która odbędzie się już  w czerwcu w naszej parafii.

Spotkanie dziewcząt klas VIII przygotowujące do Bierzmowania w piątek o godz. 16.30  na plebani.

24 kwietnia będziemy świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego – uroczystość ustanowioną w odpowiedzi na objawienia polskiej mistyczki, św. siostry Faustyny. To również święto patronalne Caritas Polska, które w tym roku będzie obchodzone jako DZIEŃ DOBRA.  W tym dniu zapraszamy całe rodziny na Godzinę Miłosierdzia na godz. 15.00  do naszego kościoła. Odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przy ładnej pogodzie może to być rodzinny spacer do Grobu Bożego.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianka z Witanowic 200 zł. i ofiary przesłane na konto: parafianin z Witanowic 100 zł, rodzina z Witanowic 500 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania  w kolejne dwa tygodnie prosimy rodziców  dzieci I komunijnych.

We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Janusa z Witanowic. Różaniec o 14.30. W środę o godz. 15.00 pogrzeb śp. Zdzisława Łopaty z Lgoty, Różaniec o 14.30.